Верховна Рада підтримала звернення Президента до Вселенського Патріарха

Верховна Рада України підтримала  звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

За це відповідну постанову проголосувало 268  народних обранців.

Зокрема, від “БПП”  документ підтримали 99 депутатів, від “Народного фронту” — 73, від “Самопомочі” — 19, від Радикальної партії — 16, від “Батьківщини” – 15, від групи “Воля народу” – 11. Водночас від групи “Відродження” “за” проголосував лише 1 депутат, а від “Опоблоку” – жоден.

Перед початком голосування, Президент Петро Порошенко заявив, що питання надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві виходить за межі суто церковних справ, – повідомляє прес-служба глави держави.

«Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви. Тут не лише релігія, тут – геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної Церкви – такої ж ваги, як вже здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом», – підкреслив Петро Порошенко.

Окремо Петро Порошенко наголосив, що питання автокефалії Української православної церкви є питанням національної безпеки нашої держави. «Це – питання національної безпеки і нашої оборони у гібридній війні, бо Кремль розглядає РПЦ як один із ключових інструментів впливу на Україну», – підкреслив Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді.

«Наша об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою в усьому православному світі. І про цю перспективу я говорив поточного тижня з предстоятелями усіх трьох православних церков України», – наголосив Президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій у своєму виступ зазначив, що сьогодні Україна смає історичний шанс.

«Ми, з Божою поміччю, відновлюємо історичну справедливість, адже Церковні канони чітко стверджують, що кожен народ, кожна Незалежна Держава має право на свою незалежну Церкву. Ми повертаємо та реалізуємо наше законне право мати свою власну Православну Церкву українського народу», – наголосив спікер парламенту.

Символічно, сказав Андрій Парубій, що цього року виповнилося сто років від часу скликання Всеукраїнського Церковного Собору, який виступив за створення незалежної від Московського Патріархату Української Православної Церкви: «Тоді, 19 січня 1918 року робота Собору була перервана наступом більшовиків на Київ. Тепер, у Незалежній Україні жоден ворог не завадить нам відновити історичну справедливість».

«Утворення Єдиної Помісної Православної Церкви і надання їй Автокефалії – це питання далеко не лише релігійне. Це питання історичної ваги. Це утвердження нашої державності і незалежності, це питання національної безпеки», – зазначив А.Парубій.

Під час виступів від фракцій проти прийняття зазначеної поставнови виступили фракція “Опозиційного блоку” та група “Партія Відродження”.

Всі інші фракції виступили на підтримку цього звернення.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Twitter та Telegram 

3 thoughts on “Верховна Рада підтримала звернення Президента до Вселенського Патріарха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + nineteen =

Inline
Inline