Україна заявила категоричний протест у зв’язку із незаконним затриманням Російською Федерацію українського риболовецького судна

Україна заявляє категоричний протест проти незаконного затримання Російською Федерацією українського риболовецького судна ЯМК 0041 та його екіпажу поблизу Кримського узбережжя.

Про це йдеться у розповсюдженій 5 травня заяві МЗС України.

Як чітко підкреслюється у резолюції ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, протиправна агресія Російської Федерації не змінює статус Криму як частини суверенної території України. Україна залишається прибережною державою по відношенню до акваторій, прилеглих до Криму, включаючи територіальне море, що простягається на 12 морських миль від його узбережжя.

Затримання Росією риболовецького судна є узурпацією суверенних справ України по відношенню до цих акваторій і становить порушення Конвенції ООН з морського права, а також звичаєвого міжнародного права.

Україна вимагає невідкладно звільнити риболовецьке судно та його екіпаж.

Нагадаємо, що 4 травня на захід від мису Тарханкут в акваторії Чорного Моря прикордонним сторожовим кораблем “Аметист” було незаконно затримано українське риболовецьке судно риболовецьке судно ЯМК-0041 (порт приписки – Очаків).

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Twitter та Telegram 

One thought on “Україна заявила категоричний протест у зв’язку із незаконним затриманням Російською Федерацію українського риболовецького судна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − seven =

Inline
Inline