Удар коаліції по Сирії. Хронологія ночі (фото, відео)

Сполучені Штати Америки разом з Францією і Великобританією в п’ятницю, 13 квітня, почали військову операцію проти Сирії, у відповідь на застосування режимом  Башара Асада,  7 квітня в місті Дума, хімічної зброї проти цивільних осіб.
У п’ятницю ввечері президент США Дональд Трамп виступив з екстреним телезверненням до співгромадян.  Він повідомив про нанесення Вашингтоном, Лондоном і Парижем ударів з повітря по об’єктах в Сирії, пов’язаним з урядом країни.

Президент США в зверненні до співгромадян попросив їх “помолитися за [американських] благородних воїнів і союзників, які виконують свою місію”.

США розраховують на поліпшення відносин з Росією і навіть Іраном, але цього може не статися, додав Дональд Трамп, оголошуючи про нанесення ударів по об’єктах в Сирії. “Росія повинна вирішити, чи продовжить вона йти цим темному шляху або приєднається до цивілізованих країн, як сила, яка виступає за стабільність і мир”, – заявив американський лідер.

“Сподіваюся, коли-небудь ми порозуміємося з Росією, і може бути навіть з Іраном. Але може бути і немає”, – додав він.

Прем’єр Британії Тереза ​​Мей також прокоментувала початок військової операції і заявила про відсутність альтернативи їй, згадавши про блокування Росією резолюції РБ ООН. 

Вона заявила, що військові дії не націлені на зміну сирійського режиму, їх мета – обмежений удар, націлений на уникнення ескалації напруженості і жертв серед мирного населення.

Тереза ​​Мей заявила, що військова операція пошле ясний сигнал будь-кому, хто вірить в можливість безкарного використання хімічної зброї.

“Це направить чіткий сигнал усім, хто вважає, що вони можуть застосовувати хімічну зброю безкарно”, – сказала британський прем’єр.

Президент Франції Емманюель Макрон також прокоментував початок операції і заявив, що французькі ВС будуть наносити удари в Сирії тільки на місця перебування хімічної зброї.

Шеф Пентагону Джеймс Меттіс підтвердив, що США, Великобританія і Франція завдають ударів по інфраструктурі виробництва хімічної зброї Сирії.

Меттіс запевнив, що США вживають усіх заходів, щоб уникнути втрат серед мирного населення та іноземних громадян в Сирії.

Голова Комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Джозеф Данфорд заявив, що удари нанесені по “безлічі об’єктів” в Сирії, в тому числі по “трьома ключовими центрам виробництва хімічної зброї”.

“О 21:00 за часом східного узбережжя збройні сили США, Великобританії і Франції завдали ударів по цілях в Сирії з тим, щоб не допустити подальшого застосування хімічної зброї, – заявив Джозеф Данфорд. – Наші сили були інтегровані на стадії планування і здійснення операції. цілі, по яких нанесені удари, безпосередньо пов’язані з хімічними програмами сирійського режиму “.

Данфорд уточнив, що США повідомили РФ тільки про намір використовувати повітряний простір Сирії, але не координували удари.

Три цілі військової операції в Сирії за даними Financial Times.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг підтримав нанесення США ударів по Сирії. Про це він повідомив в своєму Twitter.

Відео та фото ударів коаліції по Сирійських військових об’єктах.

https://twitter.com/Syria_Protector/status/985013655141003264?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Ftass.ru%2Fmezhdunarodnaya-panorama%2F5124577&tfw_site=tass_agency

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Twitter та Telegram 

2 thoughts on “Удар коаліції по Сирії. Хронологія ночі (фото, відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 11 =

Inline
Inline