У Військово-морських силах України сформували екіпажі для американських «Айленд»

У Військово-морських силах України завершився відбір моряків, які будуть служити на подарованих американцями катерах типу Island.

Про це повідомляє медіа-ресурс Думская із посиланням на джерела в командуванні ВМСУ.

Сформовано два екіпажі по 18 чоловік, які незабаром повинні відправитися на навчання в США.

Зараз екіпажі посилено підтягують англійську мову. Після курсів моряків чекає іспит. Стандартне навчання повинно тривати 10 тижнів.

Нагадаємо, що декларації про передачу та отримання катерів класу “Айленд” до складу ВМСУ ведуться ще з осені 2014 року, але тільки нещодавно президент Петро Порошенко заявив, що контракт з американцями на поставку катерів, які вони пропонують Україні , буде підписаний в травні.

«Айленд» українські ВМС отримають абсолютно безкоштовно, але за розконсервацію, доставку, нове обладнання і навчання екіпажів потрібно заплатити близько 10 мільйонів доларів.

Довідково. Патрульні катери класу «Айленд» (англ. “Island” – Острів) – це клас швидкохідних патрульних катерів які будувалися для потреб Берегової охорони США, призначений для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій в прибережних водах.

Будувалися з 1985 по 1992 роки.

З 2014 році їх почали виводи зі складу Берегової охорони та передавати союзникам США по цілому світу.

Так, в 2015 р. три таких катери були передані ВМС Пакистану та ще два в 2016 р. надійшли на службу в департамент берегової охорони прикордонної поліції МВС Грузії.

Тоді ж два таких катери США запропонували передати Україні яка в результаті анексії Криму втратила майже весь бойовий склад власних ВМС.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − four =

Inline
Inline