Суд арештував керівника “РИА Новости Украина” підозрюваного у державній зраді

У четвер, 17 травня, Херсонський міський суд арештував на 2 місяці керівника “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського, підозрюваного у державній зраді.

Таке рішення виніс суддя Ярослав Мусулевський.

“Клопотання прокурора задовольнити. Обрати мірою запобіжного заходу тримання під вартою без визначення розміру застави до 13 липня “, – сказав суддя.

Суддя Мусулевський. Скриншот з NEWSONE.UA

Прокурор клопотав про арешт Вишинського, аргументуючи тим, що при обранні іншого запобіжного заходу керівник “РИА Новости Украина” може спотворювати чи знищувати докази у справі або переховуватись від слідства.

 Він також зазначив, що у Вишинського є два паспорти – громадянина України і громадянина Росії.
Кирил Вишинський. Скриншот з NEWSONE.UA

У своєму виступі прокурор зазначив, що запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, поруки чи застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються у державній зраді.

Вишинський на суді клопотав про те, щоб говорити російською та визнав, що має російський паспорт, а справу проти нього назвав “тиском на свободу слова в Україні”.

Він також наполягав, що фото статей з сайту “РИА Новости Украина”, які демонстрували у суді, не є думкою редакції, бо розміщені у рубриці точка зору і всі мають свого автора.

 

Кирил Вишинський зі своїми адвокатами. Скриншот з NEWSONE.UA.  

Захисники Вишинського наполягали на обранні будь-якої іншої міри запобіжного заходу, але не тримання під вартою.

Захист заявив, що рішення про взяття під варту оскаржуватиме.

Нагадаємо, що 15 травня в офісах “РИА Новости Украина” пройшли обшуки. Пізніше ГПУ показала, що знайшли під час цих слідчих дій. Керівнику “РИА Новости Украина” Кирилу Вишинському оголосили про підозру у державній зраді.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 3 =

Inline
Inline