САП відкрила провадження проти детективів НАБУ за дії у справі Онищенка

Спеціальна антикорупційна прокуратура застерегла НАБУ від “передачі ЗМІ неправдивих даних”, “маніпуляції думкою” та закликала “припинити жонглювати нарізками відео і піаритися”.

Про це у середу, 16 травня, прес-служба САП повідомляє на своїй сторінці у мережі Facebook.

Спростування недостовірної інформаціїНизкою ЗМІ в тому числі в мережі Інтернет опубліковано відеозапис спілкування за…

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура 15 травня 2018 р.

Повідомляється, що Нацполіція за дорученням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розглядає кримінальне провадження, відкрите 14 травня проти Національного антикорупційного бюро за їх спроби нібито самостійно діяти у справі нардепа Олександра Онищенка – в обхід прокуратури.

ЗМІ раніше оприлюднили відео онлайн-спілкування Онищенка з співробітниками НАБУ, в ході якого нібито була укладена угода в кримінальному провадженні.

САП стверджує, що угода про визнання винуватості може бути укладена тільки з ініціативи прокурора або підозрюваного/ обвинуваченого, а прокуратура не давала санкції на спілкування детективів з Онищенком. Більш того, керівник підрозділу детективів Калужинський А.В., який вів переговори, “взагалі не є детективом в зазначеному провадженні”, і НАБУ “приховало” факт їх проведення від процесуальних керівників.

“Онищенко або його адвокати не зверталися до САП про укладення угоди про визнання винуватості, а зазначене питання прокурорами САП з підозрюваним або його захисниками взагалі не обговорювалося. Роль організатора злочинної організації та участь в скоєнні особливо тяжких злочинів, які інкримінуються Онищенку… не дозволяє взагалі говорити про можливість укладення такої угоди”, – резюмували прокурори.

Вчора, 15 травня, в НАБУ вже заявили, що не пропонували Онищенку укласти “угоду зі слідством” без відома прокурорів САП.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + three =

Inline
Inline