“Реал” втретє поспіль став переможцем футбольної Ліги чемпіонів

У суботу, 25 травня, в Києві на Олімпійському стадіоні, іспанський футбольний клуб “Реал” здобув перемогу над англійським “Ліверпулем” з рахунком 3: 1 у фінальному матчі Ліги чемпіонів і в третій раз поспіль виграв турнір.

У складі переможців забитими м’ячами відзначилися Карім Бензема (51-я хвилина) і Гарет Бейл (64, 83), у тих, хто програв відзначився Садіо Мане (55).

У першому таймі поле через травми залишили по одному футболісту кожної з команд. Спочатку пошкодження отримав нападник “Ліверпуля” Мохаммед Салах, який виступає за збірну Єгипту, а через кілька хвилин був замінений захисник “Реала” і збірної Іспанії Дані Карвахаль.

Іспанська команда виграє Лігу чемпіонів третій рік поспіль, в сучасній історії змагань таке не вдавалося нікому, а в Кубку європейських чемпіонів (так турнір називався до 1992 року – УА) три перемоги поспіль здобували голландський “Аякс” (1971-1973) і німецька “Баварія” (1974-1976), а “Реал” був найсильнішим на протязі п’яти років (1956-1960). Всього клуб зі столиці Іспанії 16 разів брав участь в фіналі Ліги чемпіонів.

Наставник “Реала” Зінедін Зідан став першим тренером, який домігся трьох перемог поспіль в Лізі чемпіонів. У минулому році він першим серед тренерів виграв два фіналу турніру поспіль.

Португальський нападник “Реала” Кріштіану Роналду, який з 120 голами є найкращим бомбардиром в історії турніру, став п’ятикратним переможцем Ліги чемпіонів, він – п’ятий футболіст, який досяг цієї позначки. П’ять трофеїв завойовували Франсіско Хенто, Альфредо Ді Стефано, Хосе Марія Саррага (всі – “Реал”) і Паоло Мальдіні ( “Мілан”). Хенто є єдиним гравцем, що є шестиразовим володарем Кубка чемпіонів. Таким чином, 33-річний Роналду став першим п’ятикратним переможцем Ліги чемпіонів.

Роналду став найкращим бомбардиром нинішнього розіграшу Ліги чемпіонів з 15 голами. Португалець удостоюється звання кращого бомбардира турніру сьомий раз в кар’єрі і шостий раз поспіль. “Реал” і “Ліверпуль” провели шосту очну зустріч.

Мадридський клуб здобув третю перемогу при трьох поразках. Команди грали в фіналі Кубка чемпіонів 1981 року тоді виграла команда з Англії. Ця поразка стала останнім, яке “Реал” зазнав у фіналі головного клубного турніру в Європі, сім раз з тих пір виграв у вирішальних матчах.

“Ліверпуль” приймав участь в фіналі турніру восьмий раз. Англійська команда завойовувала трофей п’ять разів, остання перемога датована 2005 роком, тоді команда в серії пенальті виявилася сильнішою “Мілана”.

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram