Президент Румунії звільнив “головного борця з корупцією” Лауру Ковеші на вимогу Конституційного суду

У понеділок, 9 липня, президент Румунії Клаус Йоганніс підписав указу про звільнення глави Національного антикорупційного управління (DNA) Лаури Ковеші, незважаючи на те, що він був проти цього рішення.

Про це повідомляє Romania TV.

Конституційний суд Румунії 30 травня ухвалив рішення, яким зобов’язав Йоганніса підписати указ про звільнення Ковеші.

“Президент Румунії повинен видати указ про звільнення головного прокурора Національного антикорупційного управління, пані Лаури Ковеші. Рішення є остаточним і обов’язковим”, – йдеться у заяві суду.

Сьогодні прес-секретар румунського президента повідомила, що: “Президент Румунії заявив, що поважає Конституцію та закони країни і постійно діяв у цьому руслі. Відповідно, на виконання рішення 358/2018 Конституційного суду президент Румунії сьогодні підписав указ про звільнення пані Лаури Кодрути Ковеші з посади головного прокурора Національного антикорупційного управління”.

Нагадаємо, що Ковеші керувала антикорупційним відомством з 2013 року, і під її керівництвом кількість кримінальних справ проти чиновників різко зросла. Разом з тим Ковеші і сама не раз була звинувачена у зловживання службовими повноваженнями у систематичному підтасовуванні доказів в різних кримінальних справах.

В лютому 2018 року, міністр юстиції Румунії Тудорел Тоадер почав процедуру відкликання головного прокурора НАУ Лаури Кодруци Ковеші, звинувативши головного прокурора в «надмірно авторитарній поведінці», наклепі стосовно Румунії в інтерв’ю для міжнародних ЗМІ та спробах отримати обвинувальні вироки за всяку ціну.

Окремо зазначимо, що до рішення Конституційного суду, глава румунської держави декілька разів відмовлявся відправляти у відставку Лауру Ковеші.

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × two =

Inline
Inline