Помпео закликав Росію скасувати визнання Абхазії і Південної Осетії та пообіцяв Грузії членство в НАТО

У понеділок, 21 травня, Державний секретар США Майк Помпео, під час участі в пленарному засіданні Комісії стратегічного партнерства США-Грузія за участю прем’єр-міністра Грузії Георгія Квірікашвілі, заявив про незмінну підтримку Грузії, а також зазначив, що США засуджують окупацію Росією грузинських територій Абхазії і Південної Осетії та підтвердив перспективи Грузії на набуття членства в НАТО.

 Про це повідомляє прес-служба Держдепу..

Помпео зазначив, що насильницьке вторгнення Росії в Грузію є явним порушенням міжнародного миру і безпеки і суперечить основним принципам Статуту Організації Об’єднаних Націй і Гельсінського заключного акту.

«Окуповані Росією грузинські території Абхазія і Південна Осетія є невід’ємною частиною Грузії. Ми закликаємо Росію виконати всі свої зобов’язання відповідно до угоди про припинення вогню 2008 року: відвести свої війська на позиції, які вони займали до конфлікту, скасувати визнання грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії як незалежних держав і забезпечити вільний доступ гуманітарної допомоги в ці два регіону », – заявив Помпео.

Також Помпео закликав Грузію створити можливості для людей різних поглядів висловлювати свої думки в політиці, в засобах масової інформації, а також зміцнити систему стримувань і противаг в державних установах.

«Не дивлячись на російську окупацію 20-ти відсотків території Грузії, країна продовжує проводити реформи. Протягом чверті століття Сполучені Штати завжди стояли на боці Грузії, і під керівництвом президента Трампа ми будемо і надалі підтримувати вас як партнери, друзі, а коли-небудь і як союзники по НАТО », – додав Помпео.

“Під час парламентських і місцевих виборів 2016 і минулого року грузинський народ знову підтвердив свій євроатлантичний вибір, включаючи майбутнє членство Грузії в НАТО. Ми як і раніше зберігаємо нашу рішучість. Президент Трамп залишається вірним Бухарестської декларації 2008 року, і Сполучені Штати сподіваються в один прекрасний день вітати Грузію в НАТО”, – заявив Майк Помпео.

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 3 =

Inline
Inline