Пханмунджомська декларація: КНДР і Південна Корея домовились про завершення 70-річної війни

У п’ятницю, 27 квітня, лідери КНДР Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін проводять історичну зустріч у прикордонному пункті Пханмунджом у південній частині демілітаризованої зони, що розділяє дві країни.

Про це повідомляє AFP.

Лідери КНДР і Південної Кореї зустрілися на демаркаційній лінії. Кім Чен Ин перейшов межу, що через розділяє країни, ставши першим главою КНДР, який на опинився на південній стороні.

 

В ході перемовин  Президент Республіки Корея Мун Чже Ін і лідер КНДР Кім Чен Ин підтвердили, що спільною метою двох країн є проведення процесу денуклеаризації на Корейському півострові.

Про це йдеться в “Пханмунджомській декларації про світ, процвітання та об’єднання Корейського півострова”, яку в п’ятницю за підсумками переговорів підписали Мун Чже Ін і Кім Чен Ин, –  повідомляє ТАСС.

“Південь і Північ підтвердили, що їх спільною метою є проведення повної денуклеаризації на Корейському півострові. Південь і Північ домовилися активно діяти для співпраці з міжнародним співтовариством у питанні денуклеаризації Корейського півострова”, – йдеться в документі.

Південна Корея і КНДР задекларували припинення всіх ворожих дій по відношенню один до одного.

“На Корейському півострові більше ніколи не буде війни, почалася нова епоха світу. Південна Корея і КНДР припиняють будь-які ворожі дії у відношенні один до одного”, – йдеться в тексті декларації. У документі також підкреслюється, що дві держави “продовжать активний діалог на всіх рівнях, включаючи найвищий”.

Також задекларовано наміри двох корейських держав в перспективі підписати мирний договір.

“КНДР і Республіка Корея оголошують кінець перемир’я, що триває з 1953 року, з тим, щоб трансформувати його в мирний договір. З цією метою Північна Корея, Південна Корея і США будуть просувати проведення тристороннього або чотиристороннього саміту з метою встановлення системи твердого світу”, – йдеться в документі.

Фото: з відкритих джерел

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Twitter та Telegram 

One thought on “Пханмунджомська декларація: КНДР і Південна Корея домовились про завершення 70-річної війни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 15 =

Inline
Inline