Німеччина дала дозвіл на будівництво “Північного потоку-2”

У вівторок, 27 березня, компанія “Північний потік-2” (Nord Stream-2) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газогону в Німеччині.

Про це передає 5 канал.

Таке рішення ФРН уже прокоментувала прес-служба НАК “Нафтогаз України”.

“Як і очікувалося, німецькі дозвільні органи видали останній дозвіл на будівництво “Північного потоку-2″ на території Німеччини. Цього разу йдеться про 30-кілометрову зону у виключній економічній зоні”, –повідомили в “Нафтогазі”.

Там додають: “Це неприємний, але прогнозований поступ. Протидії він не зупиняє. Найкращий захист для України, який допоможе нам і нашим союзникам, – завершення реформи газового ринку. Боротьба триває”.

Водночас, у НАК наголосили: “Офіційна Німеччина наполегливо називає цей проект “винятково комерційним” і вважає його справою, обмеженою інтересами декількох компаній, з відповідним регуляторним режимом”.

При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають “Північний потік” суто економічним проектом. “Мантра про “виключну комерційність”, очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи”, – зауважили у прес-службі “Нафтогазу”.

А от у прес-службі проекту Nord Stream-2 кажуть, що тепер необхідно отримати дозволи ще чотирьох держав уздовж маршруту газогону – Росії, Фінляндії, Швеції та Данії. В компанії сподіваються, що їм вдасться це зробити “в найближчі місяці до початку будівництва в 2018 році”.

Зауважимо, що 22 березня 2018 року Європарламент підтримав законопроект який стримує “Північний потік-2”.

Довідка: проект “Північний потік-2” має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого “Північного потоку”. Компанія Nord Stream-2 AG (“Північний потік-2”), що опікується плануванням будівництва, належить російському “Газпрому” на 100% через його філію в Нідерландах.

 

Новини та матеріали від aktsenty.com в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/aktsenty

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − five =

Inline
Inline