“Миротворець” вніс російського дипломата у свою базу, а Гройсман відповів на запитання чому в Україні немає охорони кордону

Аташе генерального консульства РФ в Україні Дмитро Бондарець внесений в базу даних сайту “Миротворець” через ситуацію з екіпажем затриманого на Україні російського судна “Норд”.

У заяві на сайті розміщено перелік ворожих щодо України дій Бондарця: “Організація незаконного перетину Державного кордону України на пункті пропуску «Гоптівка» групою осіб (екіпаж судна Норд) і в аеропорту Жуляни. Участь в антиукраїнських інформаційних заходах росії (країна-агресор). Незаконна видача російських паспортів членам суднокоманди «Норд».

Сьогодні, 20 квітня, під час “години запитань до Уряду” у Верховній Раді – пряму трансляцію вів телеканал 112 – було задане питання щодо охорони кордону у світлі ситуації з “Нордом” та щодо дій російських дипломатів.

Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман заявив  Кабінет міністрів України детально вивчить обставини виїзду за кордон двох моряків з екіпажу затриманого судна “Норд”, проте рішення про висилку з країни російських дипломатів, які допомогли їм в цьому, може прийняти тільки МЗС.

“Ми вивчимо обставини і проінформуємо про те, що вчора відбулося, в тому числі і погодинні дії силових структур”, – відповів він на питання народного депутата Рефата Чубарова про ситуацію з екіпажем “Норд”.

Зокрема, парламентарій, звертаючись до глави уряду, заявив, що моряки “незаконно перетнули кордон України по незаконно виданими російським паспортами”. Крім того, його обурило, що “досі не оголошені персонами нон грата російські дипломати”, причетні до цього.

Щодо видворення російських дипломатів та Гройсман зауважив, що: “Рішення про висилку дипломатів приймає МЗС, а про заборону виїзду та інших санкцій – Служба безпеки України, робота якої лежить поза компетенцією уряду”.

Нагадаємо, що українські прикордонники в четвер, 19 квітня,  зняли з рейсу в Мінськ сім членів екіпажу російського судна “Норд”, при цьому вранці  двоє членів екіпажу змогли покинути Україну за підробленими закордонними паспортами, виданими консульством РФ на Україні.

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − two =

Inline
Inline