Літак Богуслаєва не випустили з Білорусі та можуть забрати авіазавод в Орші

На минулому тижні президент української компанії «Мотор Січ», якій належить близько 60% акцій Оршанського авіаремонтного заводу (ОАРЗ), В’ячеслав Богуслаєв покинув Білорусь після зборів акціонерів, але його особистий літак не випустили з країни і він залишився на аеродромі в селищі Болбасово, де базується завод.

Про це, 1 травня, повідомив білоруський медіа-ресурс TUT.BY із посиланням на інформованих співрозмовників.

«Богуслаєв полетів на рейсовому літаку в п’ятницю [27 квітня] після зборів акціонерів. Члени його екіпажу переночували в [гуртожитку ОАРЗ в] Болбасово і в суботу теж відбули в Україну на свята», – сказав інформований співрозмовник, близький до керівництва заводу.

За словами ще одного джерела, на поточному тижні українського бізнесмена чекають в Адміністрації президента Білорусі.

«Будуть обговорювати майбутнє заводу. За моєю інформацією, він уже згоден віддати завод державі», – сказав співрозмовник. «За деякими оцінками, якщо він просто віддасть завод, то вийде з проекту в “нуль”. Але, підозрюю, попросять ще відшкодувати збиток. Літак, по суті, взято в якості застави або гарантії, що Богуслаєв повернеться до Білорусі », – додав він.

Раніше проходила інформація, що загальна заборгованість Оршанського АРЗ становить 35 млн доларів при виручка за 2017 рік була близько 25 млн рублів. Як випливало з матеріалів КГК, датованих кінцем минулого року, Оршанський завод заборгував акціонерам-інвесторам понад 20 млн доларів (з них «Мотор Січ» 18,7 млн ​​доларів).

В даний час управління Генеральної прокуратури по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю перевіряє законність дій основних акціонерів ВАТ «Оршанський авіаремонтний завод», особливо українського інвестора ПАТ «Мотор Січ», що призвели до негативних наслідків у фінансово-господарській роботі підприємства. Інформація про це з’явилася на сайті Генпрокуратури 28 квітня.

Аналізуються причини невиконання компанією «Мотор Січ» інвестиційного договору, згідно з яким з 2012 по 2016 роки планувалося вкласти в реконструкцію і модернізацію виробничих потужностей підприємства не менше 12 млн доларів, збільшити їх завантаження, здійснити ремонт і благоустрій об’єктів соціальної сфери заводу і міського селища Болбасово.

Проводяться перевірочні заходи, в ході яких на заводі вилучено для вивчення відповідні документи, отримані пояснення посадових осіб, в тому числі директора представництва «Мотор Січ» в Білорусі. Зібрані матеріали дозволяють говорити про серйозні порушення законодавства з боку колишнього керівництва заводу, призначеного українським акціонером, і посадових осіб ПАТ «Мотор Січ». Дані порушення призвели до зриву низки контрактів, укладених з іноземними підприємствами, а також білоруським замовником, які фінансуються з бюджету. Викликала сумнів вартість поставлених на завод матеріальних активів, а також обґрунтованість їх віднесення до інвестицій.

За результатами прокурорської перевірки буде надано правову оцінку виявленим порушенням, вирішено питання про притягнення винних до встановленої законом відповідальності.

Варто сказати, що в 2017 році Олександр Садовій, якому через компанію «Системи інвестицій та інновацій» належить близько 40% акцій ОАРЗ, направляв до Генпрокуратури звернення, в якому повідомив про нібито завдану заводу і державі колишнім директором Богатирьов (протеже Богуслаєва) збиток в особливо великому розмірі при витрачанні бюджетних коштів Республіки Білорусь для закупівлі комплектуючих і запасних частин в Росії, а також зрив замовлення по ремонту вертольотів для Міноборони Білорусі. Однак ВБЕЗ Оршанського РВВС за результатами перевірки було винесло постанову про відмову в порушенні кримінальної справи на підставі матеріалів Комітету держконтролю.

Діяльність ОАРЗ була пов’язана на тісній кооперації підприємств Росії, України і Білорусі. Однак напружені відносини між РФ і Україною створили серйозні перешкоди для подальшого розвитку заводу. У Комітету держконтролю вважали, що важливим кроком на шляху нормалізації діяльності ОАРЗ також була поліпшення взаємин між акціонерами. Конфлікт виник на грунті «взаємних фінансових претензій».

Раніше білоруські ЗМІ вже повідомляли про плани влади Білорусі повернути в свою власність Оршанський завод, який був проданий білорусько-українському тандему в 2012 році

Довідково. «Мотор Січ» – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Компанія бере участь у реалізації держоборонзамовлення і має стратегічне значення для економіки і обороноздатності України ..

На минулому тижні Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на 56,5% акцій запорізького підприємства «Мотор Січ». Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на рішення суду. Дані акції придбали китайські інвестори, які за даними СБУ, планували завдати шкоди підприємству, яке є стратегічним для обороноздатності України, перемістивши за кордон українське виробництво і технології. Також суд заборонив будь-які дії з заарештованими активами, які можуть привести до зміни їх власника.

23 квітня СБУ провела обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділу цінних паперів «Мотор Січ» і за місцем проживання окремих фізосіб в рамках розслідування кримінальної виробництва за ч.1 ст. 14 і ст. 113 Кримінального кодексу України – «Підготовка до диверсії». 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × three =

Inline
Inline