Євген Нищук: Ми прагнемо розвивати український кіноринок, змінювати вітчизняний телепродукт в бік української мови, тематики та вітчизняних митців

Протягом  чотирьох днів  відбуватимуться презентації кінопроектів, які пройшли до другого етапу конкурсного відбору з метою отримання фінансування на їх виробництво, – повідомляє прес-служба Мінкультури.

Перед початком презентаційної сесії кінопроектів Міністр культури України Євген Нищук  звернувся до членів  Експертної ради та фахового середовища, які долучились до другого етапу конкурсного відбору, з побажаннями плідної та результативної роботи.

«Сфера культури – це дуже чутлива річ, яка  викликає в суспільстві прискіпливу увагу, а зараз, до прикладу, йдеться про фінансування кіногалузі і це добре. Я  радий, що сьогодні ми маємо добру динаміку розвитку національного кінематографу, у тому числі і в частині зростання бюджетного фінансування виробництва вітчизняного кіно продукту. В цілому – в 2014 році на кіновиробництво було виділено 27 мільйонів гривень, а станом на сьогодні це вже 1 млрд гривень. Це серйозний поступ і велика робота Уряду», – сказав Євген Нищук.

За словами Міністра культури,  цьогоріч з метою підтримки національного кінематографу у державному бюджеті було передбачено нову бюджетну програму, направлену на створення нового українського кіно, у тому числі  телепродукту.

«Вперше держава пішла на те, щоб зробити стартап на підтримку українських телесеріалів з умовою, що ми матимемо  – український контент, українське виробництво,  український менеджмент, українських митців. Ми прагнемо розвивати свій ринок, своє виробництво, змінити вітчизняний телевізійний простір в бік  української мови, української держави, української тематики та українських акторів. Звичайно, що програма, яку ми зараз запустили, потребує вдосконалення, і ми будемо над цим  працювати», – зазначив  Євген Нищук.

Він також повідомив, що за умови нормальної прогресії цієї програми, значно збільшаться можливості українських кінематографістів,  адже діятимуть дві програми, які створять можливість проводити нові  відбори, пітчинги і  зрештою реалізовувати  вдосконалені проекти.

 

«Не втрачайте надії, вдосконалюйте проекти. Потрібно розуміти, що здорова конкуренція це нормально. В єдності кінематографічної спільноти ми можемо робити неймовірні речі. Це вже оцінили на кінофестивалях міжнародні експерти», – звернувся до представників проектів, які не увійшли до другого туру Євген Нищук.

«Є різні джерела і моделі, які ми можемо спрямувати на фінансування українського кіно, зрештою українського телевізійного простору, який дозволить відновити та відродити його. І ми будемо використовувати всі ці можливості. Нашим експертам зараз дуже нелегко, адже важливо не лише відібрати, а й реалізувати проекти, щоб вони не лягли на полицю, щоб їх побачив глядач і це найголовніше. Закликаю усіх до доброзичливого адекватного сприйняття тої ситуації, що це певний стартап – проба додаткового кошику, якого могло не бути. Я бажаю усім гарних перемог, адже це буде перемога українського кіно», – додав він.

Засідання Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування (презентаційні сесії) триватимуть  з 24 по  27 липня.

Трансляція засідання відбуватиметься на офіційному YouTube-каналі Міністерства культури України за Графіком.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + 20 =

Inline
Inline