Джеймс Меттіс вважає, що Росія прагне перекроїти міжнародні кордони

Глава Пентагону Джеймс Меттіс у вівторок на зустрічі з міністрами оборони Швеції і Фінляндії Петером Хультквістом і Юссі Нііністе заявив, що Росія прагне перекроїти міжнародні кордони і сприяє зростанню напруженості в регіоні.

Про це повідомляє прес-служба Пентагону яка розповсюдила відео зустрічі на свої сторінці у Тwitter.

“Ми сьогодні стикаємося з Росією, яка прагне перекроїти міжнародні кордони, вдаючись до військової сили, і вважає, що у неї є право вето щодо політичного, дипломатичного та економічного вибору, який роблять демократичні країни”, – зазначив він перед тим, як разом з колегами зі Швеції та Фінляндії підписати тристоронню заяву щодо розширення співпраці між військовими відомствами.

На думку Меттіса, напруженість в європейському регіоні “наростає внаслідок викликаючих співчуття, контрпродуктивних і дестабілізуючих дій Росії від України до Сирії”.

Як приклади “зневажливого ставлення” Росії до міжнародного права глава Пентагону привів приклади “вторгнення до Фінляндії під час Зимової війни майже 80 років тому” і “порушення шведських територіальних вод радянськими підводними човнами в кінці холодної війни”.

“Дестабілізуюча поведінка Росії нагадує нам про те, що наша повага до міжнародного права і територіальної цілісності, яку вони не поділяють, має бути захищена”, – сказав Меттіс, звертаючись до своїх колег. США прихильні “переходу військового співробітництва [з Швецією і Фінляндією] на наступний рівень”, додав він.

У свою чергу Хультквіст зауважив, що військова співпраця з США “грає важливу роль в забезпеченні стабільності в північній частині Європи і в районі Балтійського моря”. У 2016 році Фінляндія і США, а також Швеція і США вже підписали двосторонні заяви про наміри щодо поглиблення військового співробітництва.

Фото: Посольство США у Фінляндії

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + thirteen =

Inline
Inline