Дві бронзи чемпіонату Європи везуть з Тель-Авіва українські дзюдоїстки

З двома бронзовими нагородами чемпіонату Європи з дзюдо який проходив в Тель Авіві повертається збірна України.

Про це повідомляє Федерація дзюдо України.

У суботу – в останній змагальний день чемпіонату Європи – бронзову медаль у категорії понад 78 кг здобула Єлизавета Каланіна, перемігши у поєдинку за третє місце іншу українку Галину Тарасову.

До зустрічі зі співвітчизницею Єлизавета Каланіна спочатку взяла гору над італійкою Елеонорою Гері, а потім на нашу дзюдоїстку чекала досить принципова сутичка – із Іриною Кіндзерською, яка нещодавно виступала у складі збірної України, а зараз виступає за Азербайджан.

Єлизавета Каланіна

Єлизавета перемогла і вийшла до півфіналу, де її опоненткою була Лариса Церич із Боснії й Герцеговини, срібра (2014) і бронзова (2017) призерка чемпіонатів Європи. Нинішнього року Каланіна вже зазнали поразки від балканки у лютому на турнірі Grand Slam у Дюссельдорфі. На жаль, спортсменка із Кременчука поступилася і цього разу.

Для Тарасової змагальний шлях розпочався з успіху у поєдинку із Сандрою Яблонскіте із Литви. Наступну ж суперницю – Тессі Савелколс із Нідерландів – пройти не вдалося, що автоматично відправило запорізьку дзюдоїстку на “втішну” доріжку.

За право боротися за “бронзу” Тарасова перемогла туркеню Кайру Саїт, і в результаті глядачі стали свідками, як дві українки розіграли призове місце. Завдяки “вазарі” на п’єдестал піднялася Каланіна. Це її перша доросла нагорода чемпіонатів Європи.

А першого дня чемпіонату, 26 квітня,  запорізька спортсменка Марина Черняк стала третьою у категорії до 48 кг.

Для неї це вже друга нагорода такого рангу. 2014 року на чемпіонаті Старого Світу в Монпельє Марина теж піднялася на “бронзову” сходинку п’єдесталу пошани.

Марина Черняк

На шляху до нинішньої медалі Черняк спочатку взяла гору над Катаріною Костою із Португалії, яка в цьому сезоні виграла “золото” і “срібло” змагань серії “Гран-прі” – відповідно в Анталії й Агадірі, а також “бронзу” Континентального кубку в Одівелаші.

Потім поступилася угорці Єві Черновіцкі, яка, до речі, програла нашій Дар’ї Білодід рік тому на чемпіонаті Європи й у поєдинку за “золото” на тупрнірі Grand Slam у Дюсельдорфі.

Але згодом вдало пішла “втішною” доріжкою. Перемогла Дінару Локманхекім з Туреччини, яка має в своєму активі “срібло” світової першості серед юніорів, а безпосередньо у суперечці за нагороду здолала француженку Мелані Клеман, що нинішнього сезону має “бронзу” Дюсельдорфа (Grand Slam) і Тбілісі (“Гран-прі”).