Держдеп: США засуджують будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку

Сполучені Штати Америки засуджують будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку між Росією і окупованим Кримом, здійснене без дозволу уряду України.

Про це йдеться в заяві  від 15 травня, представниці Державного департаменту США Гізер Нойерт.

Держдеп підкреслює, що Крим є частиною України, а будівництво мосту служить нагадуванням про готовність Росії продовжувати порушувати міжнародне право.

“Міст являє собою не тільки спробу Росії зміцнити незаконне захоплення і окупацію Криму, але і перешкоджає судноплавству, обмежуючи розміри кораблів, які можуть пройти через Керченську протоку – єдиний шлях до територіальних вод України в Азовському морі”, – сказано в заяві.

 США закликали Росію не перешкоджати цьому судноплавству.

У Держдепартаменті нагадали, що США запровадили санкції щодо численних осіб і організацій, що беруть участь в цьому проекті, і ці, і інші пов’язані з Кримом санкції будуть зберігатися доти, доки Росія не поверне контроль над півостровом Україні.

“Ми ще раз підтверджуємо нашу прихильність суверенітету і територіальній цілісності України і нагадуємо про висловлення міжнародним співтовариством цієї прихильності в резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН”, – йдеться в заяві Держдепартаменту США.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

One thought on “Держдеп: США засуджують будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =

Inline
Inline