День Волі у Білорусі: Меса, масові затримання та концерт

Сьогодні, 25 березня , у Білорусі, під час відзначення Дня Волі, затримали понад 30 осіб, які прийшли на площу Якуба Коласа в центрі Мінська, де частина опозиції на чолі з Миколою Статкевичем збиралися починати ходу, не дозволену владою.

Про це повідомила  білоруська служба Радіо Свобода.

Самого Статкевича, за інформацією “Білоруського партизана” було затримано ще зранку відразу після того, як вийшов зі свого будинку і мав намір податися на хід на площу Якуба Коласа.

Як повідомлялося, незважаючи на заборону, Микола Статкевич закликав своїх прихильників зібратися на площі Якуба Коласа, щоб провести «Марш гідності» до оперного театру, де пройде санкціонований владою мітинг і концерт з нагоди Дня Волі.

«Влада хоче представити опозицію групою клоунів, які вміють тільки танцювати і веселитися», – заявив Статкевич.

Для організаторів ходи «було і залишається принциповим показати народу, що ми з ним, що ми не концертна, а протестна, народна опозиція», підкреслив він.

Зранку, у неділю, за інформацією “Білоруського партизана” в Мінському архикатедральному костелі Імені Пресвятої Діви Марії Митрополит Мінсько-Могилевський, архієпископ Тадеуш Кондрусевич відслужив спеціальну месу з нагоди Дня проголошення незалежності БНР, який цього року співпав із Вербною неділею за григоріанським календарем.

Архієпископ назвав дуже символічним, що 25 березня, у свято Благовіщення, була прийнята Статутна грамота про незалежність Білоруської Народної Республіки.

«Цим самим ті, хто її підписав, оголосили світу про заснування нової держави. Хоча її подальша доля була дуже складною і не привела до очікуваного результату, проте сам факт є досить красномовним, тому що показує прагнення білоруського народу до незалежності. Тому сьогоднішнє свято 100-річчя утворення Білоруської Народної Республіки – це свято «Благовіщення» білоруської незалежності та державності », – сказав він.

Закінчилася Меса спеціальної молитвою за Білорусь, текст якої запропонували білоруські католицькі єпископи.

«Живе Білорусь! Живе Білорусь! Живе Білорусь! »- завершив богослужіння традиційним привітанням митрополит.

На мітингу біля Мінського оперного театру з нагоди 100-річчя незалежності Білоруської Народної Республіки було зачитано звернення від нобелівського лауреата з літератури Світлани Алексієвич,- про це повідомив білоруський медіа-ресурс tut.by .

“Сталін робив з білорусів росіян. Сталін розумів, що без національної ідеї і мови немає народу, тому знищувалася перша черга інтелігенції. Але ці люди на болоті вистояли, вижили. Ніколи не вмирала народна душа. Перша фотографія першого Всебілоруського з’їзду показує нам особи вільних людей . Через 100 років ми знаємо, що БНР була і ми звідти. Ті, хто виріс в СРСР, нічого про неї не знали або говорили, що виросли без минулого. хто такий білорус? Це людина, яка мріє про свободу. Але ми її боїмося . Свобода – це жорстока річ, вона т ребует віри і гідності, дисципліни і благородства. Ми з вами пишемо історію своєї волі “, – сказала білоруська письменниця.

Новини та матеріали від aktsenty.com в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/aktsenty

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + three =

Inline
Inline