Архімандрит УПЦ (МП) Кирило (Говорун): Томос про автокефалію Української церкви вже написаний

Архімандрит Української православної церкви (Московського патріархату), колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) Кирило (Говорун) заявив, що томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний.

Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

“Томос вже готовий. Він вже написаний. Я навіть знаю, хто його писав – писав мій учитель в Афінському університеті, де я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі… І тексти, які він пише, канонічні – абсолютно досконалі. Тому я думаю, що томос буде прекрасним документом канонічності, до нього неможливо буде пред’явити ніяких претензій. Томос готовий”, – сказав архімандрит.

Він пояснив, що давати томос про автокефалію – прерогатива Константинопольського патріархату. Потім почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших православних церков.

“Зараз згоди православних церков не потрібно. Воно не передбачається цією процедурою”, – підкреслив архімандрит Кирило.

Разом з тим, зазначив він, на другому етапі можуть “бути певні проблеми рецепції”.

“Це займе певний час. Це може бути досить тривалий час… якісь технічні моменти рецепції залишаються. Але головна проблема вирішена”, – підсумував представник УПЦ (МП).

Нагадаємо, що 19 квітня цього року, Верховна Рада України підтримала  звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

А 12 травня в ефірі “Інформаційного дня” на “5 каналі” завідувач відділом філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович повідомила, що засіданя Синоду Константинопольського патріархату з українського питання перенесено на червень.

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 9 =

Inline
Inline