Вчені відроджують до життя вимерлого сумчатого вовка

Генетик Ендрю Паск з Мельбурнського університету працює над редагуванням генома живучого родича тилацина за допомогою технології CRISPR-Cas9.

Про це пише Newsweek.

На даному етапі йдуть пошуки сурогатної матері, здатної виносити ембріон з відредагованим геномом. Очікується, що нова істота виявиться досить схожою на вимерлу тварину і, можливо, буде вести себе так само.

Раніше всі спроби відродити тилацина до життя виявилися провальними.

У 2000 році австралійський біолог Майк Арчер спробував клонувати сумчастого вовка за допомогою фрагментів ДНК, взятої у музейних експонатів. Однак клонування на основі ДНК мертвої тварини вимагає повного і неушкодженого генома, ретельного підбору підходящої сурогатної матері та збігів безлічі інших умов.

Виходячи з невдалого досвіду, вчені прийшли до висновку, що клонувати тилацина неможливо, зате можна відредагувати геном живих родичів. У лабораторних умовах вже вдавалося створити життєздатні ембріони.

Тилацин, або сумчастий вовк (Thylacinus cynocephalus) — вимерлий хижий ссавець, найбільший «сумчастий хижак»  історичних часів, що проживав на території Австралії, Тасманії й Нової Гвінеї до середини XX століття.

Тилацин був описаний у 1808 році натуралістом Харрісом. Ця тварина, що зовні й за розмірами скидалася на пса, вміла стрибати на задніх лапах, як кенгуру. Самиці цього «вовка» мали розродну сумку, у якій доношували дитинчат.

Наприкінці XIX століття тилацина жорстоко винищували як крадія овець, який завдавав відчутних збитків фермерству. Уряд Австралії навіть запровадив премії за вбитих хижаків. Зрештою, наприкінці 30-х років XX століття, «сумчастих вовків» винищили дощенту.

Останній на Землі «сумчастий вовк» помер у зоопарку на Тасманії 1936 року.

25 березня 2017 року британське видання The Independent повідомило, що на півдні Австралії, за допомогою фотопасток було зафіксовано кілька тварин, що мають усі ознаки цієї породи.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 3 =

Inline
Inline