115 років з Дня народження українського бібліотекознавця Василя Іванушкіна

21 квітня 1903 року, в Москві, народився Іванушкін Василь Михайлович, визначний український бібліотекознавець. 

У 1928 році закінчив Київський інститут народного господарства.

З 1926 року працював в Українському науковому інституті книгознавства (Київ) на різних посадах: у 1926–27 роках очолював кабінет вивчення книги й читача, у 1928–29 роках – завідувач бібліографічної секції та комісії, а з 1934 року – директор.

В 1933–36 роках – директор Державної бібліотеки Всеукраїнської академії наук. Поновив звільнених під час «чисток» спеціалістів, домігся постачання бібліотеці двох обов’язкових прим., пожвавив міжнародний книгообмін, гальмував «очищення фондів від класово-ворожої літератури».

Автор дослідження «Проблема читачівства та її вивчення» (К., 1926), «Роль Бібліотеки УАН як державного книгосховища» (К., 1935).

Упорядкував: «Показник соціально-економічної літератури українською мовою дореволюційного періоду» (не опубл.), «Бібліографічний покажчик літератури з політичної економії», «Всенародна бібліотека України на шляхах перебудови», «Організація бібліографічної роботи на Україні».

У березні 1936 року його було виключено з ВКП(б) за «притуплення партійної пильності та протягування класововорожих кадрів до бібліотеки», звільнений у травні того ж року за пожежу в газетному відділі бібліотеки і зв’язки з закордоном.

Заарештований 13 січня 1937 за сфабрикованим звинуваченням як «активний учасник контрреволюційної націонал-фашистської терористичної організації».

Розстріляний 13 липня 1937 року у Києві,  реабілітований у 1958 році.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + 1 =

Inline
Inline