100 років з дня утворення Державного сенату – вищої судової інституції гетьманської держави

8 липня 1918  року гетьманом Павлом Скоропадським було  затверджено закон про утворення Державного Сенату Української держави. Його було утворено замість Генерального Суду Української народної республіки.  

Державний Сенат Української Держави — був найвищим судовим органом Української держави. До його складу увійшла більша частина членів Генерального суду УНР.

До компетенції Державного сенату Української держави належав нагляд за діяльністю всіх судів держави у межах, встановлених законом.

Установа поділялась на 3 окремі Генеральні суди за спеціалізацією:

  • Адміністративний
  • Цивільний
  • Карний.

До складу Державного сенату входили Президент, сенатори Загального Зібрання і сенатори Генеральних Судів загальною кількістю 45 осіб. Склад судового органу призначався гетьманом після попереднього узгодження кандидатур з Радою Міністрів Української Держави.

До складу сенату та кожного з Генеральних Судів входило по одному прокурору.

Після утворення Державного сенату його Президентом було призначено Миколу Василенка, який суміщав цю посаду з посадою міністра освіти.

Головами Генеральних Судів було призначено відповідно:

  • Адміністративного — Д. Носенка
  • Цивільного — В. Гусаківського
  • Карного — М. Чубинського.

У січні 1919 року рішенням Директорії УНР Державний сенат Української держави було ліквідовано, натомість відновлено діяльність Генерального Суду Української народної республіки.

 

Підписуйтесь на новини та матеріали від aktsenty.com в Facebook, Twitter та Telegram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 6 =

Inline
Inline